Sherry a Vino Malaga

Úvod > O víně Malaga > Bodegas Quitapenas

Bodegas Quitapenas

Založení

Ačkoliv vinařská tradice sahá do roku 1670, až v roce 1825 Ramón Suárez a jeho manželka María Aguilar zdědili vinice v obci Cutar v malažské Axarquíi a začali se věnovat pěstování révy, výrobě vína a rozinek.


V roce 1870 Ramón Suárez sepsal závět ve prospěch svých bratrů a ustanovil svého synovce Francisca Suáreze Pinedu šafářem vinic, výrobny rozinek a lisovny.

 vchod do Bodegas Quitapenas

Přestěhování

O několik let později se podnik na výrobu potravin a vinné sklepy přestěhovaly na ulici Málaga č. 42, dnes známou jako avenida Juana Sebastiána Elcana, a zde byly instalovány lisy na víno a sklep pro sudy.

lahve vina Málaga- Pajarete Cream, PX, Vieho Abuelo, Oro Viejo, Dorado

První vína vyrobená v tomto lisu byla “Moscatel Extra neboli Quitapenas”, “Montes” a “Málaga Lágrima”. K nim se podával nim lahodný králík v rýži. Tato nabídka proslavila tento stoletý podnik už v jeho začátcích.

Přesídlení

V roce 1878 se v Axarquíi de Málaga rozšířilo onemocnění révy “révokaz”, které donutilo rodinu k přesídlení do vinařského údolí Miraflores del Palo v samotné Malaze. Sem se přesunul obchod s vínem i potravinami, konkrétně na ulici del Mar, na statek známý pod názvem “La Huertecilla”, kde byly v roce 1880 založeny známé vinné sklepy Bodegas Quitapenas.

Logo Bodegas Quitapenas-vino Malaga

Generace za generací zachovávala výrobu dobrého vína a během doby si získala slávu mezi četnými povozníky, kteří zastavovali v domě na cestě z Vélezu do Málagy, a který se brzy stal známým jako sklep, který dává víno, které zbavuje trápení (quita penas).

Bodega se sudy z amerického dubu

Současnost

V roce 1940 se vedení podniku ujali synové Francisco, José a Maximino Suárez Tijeras, kteří zahájili stáčení vín do lahví a výrobu likérů a kořalek a otevřeli řadu hostinců v celém malažském kraji, čímž reagovali na turistický boom v pozdějších letech.

Všechen tento rozvoj vedl k rozšíření kapacity výroby, skladů a zrání vín. Tehdy se sklepy staly členem regulační rady pro značku původu Málaga.

Dnes, stejně jako v předchozích generacích, se sklepy přizpůsobily novým technologiím a současným potřebám trhu. Tento fakt vedl k rozšíření na nové mezinárodní trhy a koncem roku 2004 k přestěhování do nových zařízení na adrese Ctra. de Guadalmar, 12, v Málaze, ne bez nostalgie po starém tradičním místě, ale stále se stejnou péčí o tato vynikající vína z Malagy.


Nejprodávanější

Koktejly Sherry & Malaga
CHOCOLATE EYES
CHOCOLATE EYES Sametová chuť s temným pohledem vás nechají proniknout do záhad čokoládového světa.

Sherry.cz - španělské olivové oleje, vinný Sherry ocet a výborná vína Sherry a Malaga© 2009-2019 eSol.cz s.r.o., všechna práva vyhrazena

Tel.: +420 724 563 986
E-mail: info@jerez.cz

Ochrana osobních údajů