Sherry a Vino Malaga

Úvod > O Sherry > Sherry - Real Tesoro

Sherry - Real Tesoro

Vznik této značky se datuje k roku 1760. K době, kdy král Karel III. Španělský podpisem královského jmenovacího dekretu ustanovil D. Joaquína de Villena, generál-poručíka Španělské Královské Flotily, markýzem a strážcem královské pokladnice.

Stalo se tak poté, co D. Joaquín, velící královskému loďstvu, zmítanému během plavby útoky pirátů, utratil část vlastního majetku ve stříbře, aby zajistil munici na obranu Královské pokladnice.

D,Joaquín

Tentýž titul daroval o dvě generace později král Alfonso XIII. vnukovi zmíněného markýze, který pak založil ochrannou známku Sherry, dodnes známou jako Marqués del Real Tesoro.

Bodega sherry v Jerezu de la Frontera

 

Grupo Estévéz

Společnost Grupo Estévez je složená z firem José Estévez, Marqués del Real Tesoro a Valdespino. Společnost José Estévez je následník firmy Félix Ruiz, která vznikla v roce 1809. Společnost José Estévez byla založena roku 1974.

Bodegas Grupo Estevez

V roce 1982 se podnik rozrostl o vinné sklepy Marqués del Real Tesoro.  V roce 1993 byla založena mezinárodní značka Fino Tío Mateo a nakonec  v roce 1999 byly koupeny vinné sklepy Valdespino.

degustační salónek

 Vinné sklepy Valdespino, Real Tesoro a José  Estévez byly dříve umístěny do centra města, kde byly rozdělené mezi různé budovy a ulice. Bylo velmi složité tam pracovat.

 

 

 

 

 

 

Na základě této zkušenosti společnost José Estevéz postavila nové budovy a veškeré provozy tak shromáždila na jednom místě na kraji města Jerez de la Frontera.

 společnost Grupo Estevez

společnost Grupo Estevez

Všechny stavby jsou velmi mladé. Hlavní budova je stará 15 let, kde jsou v přízemí památky ze 17. a 18. století a v prvním patře jsou umístěny kanceláře. Dále se v areálu nacházejí vinné sklepy se Sherry, stáčírna, laboratoř a privátní stáj s koňmi.

 uvítací hala s nádhernými památkami a starožitnými obrazy

 Andaluský hřebec

 

 

 

 


Nejprodávanější

Koktejly Sherry & Malaga
CHOCOLATE EYES
CHOCOLATE EYES Sametová chuť s temným pohledem vás nechají proniknout do záhad čokoládového světa.

Sherry.cz - španělské olivové oleje, vinný Sherry ocet a výborná vína Sherry a Malaga© 2009-2020 eSol.cz s.r.o., všechna práva vyhrazena

Tel.: +420 724 563 986
E-mail: info@jerez.cz

Ochrana osobních údajů